ev yapımı vişne suyu

Paylaş
 
[Oy: 0 %: 0]

Meyve suyu denince şimdi marketten almak pratik gelsede aslında ev yapımı her zaman daha sağlıklı ve keyiflidir içmesi. Önceden herkes çeşitli meyvelerden veya kurutulmuş meyvelerden yapardı raf ömrü uzun gıdalar yerini alınca ev yapımı meyve suları kompostolarda azaldı ama ramazanda tekrar tekrar hatırlanıp yapılan içecekler arasında hepte hatırlanıp yapıldılar.  Davet sofralarında nede hoş olur ev yapımı içecek sunmak gönül rahatlığıyla serin serin içmek işte sizlerde misafirlerinizi ve çocuklarınıza içeriğini bilerek yaptığınız bu içeceği hazırlamak istemezmisiniz.

Ev yapımı vişne suyu malzemeleri:

  • 1 kilo vişne
  • Yarım kilo toz şeker
  • 3 litre su
ev yapımı vişne suyu yapımı

ev yapımı vişne suyu yapımı

kolay ev yapımı vişne suyu

kolay ev yapımı vişne suyu

ev yapımı vişne suyu

ev yapımı vişne suyu

Ev yapımı vişne suyu tarifi:

Soğuk soğuk içilebilecek nefis ev yapımı vişne suyumuzun yapımına başlarken öncelikle vişneleri ayıklayıp çürük varsa seçip saplarını da koparıp temizce yıkadıktan sonra  vişneleri tencereye alıyoruz.

Vişnelerin üzerine 3 bardak şekeri ekliyoruz  ve ardından  3 litre suyumuzu da ekledikten sonra  tenceremizi ocağa alıp vişne, şeker, su karışımını yaklaşık 15 -20 dakika kadar kaynatıp daha sonra ateşten alıyoruz.

kaynayan yumuşayan vişneleri artık güzel bir içeceğe dönüştürme vakti şimdi karışımımızı alıp  süzgeçten geçirerek çıkan vişne suyunu cam kavanozlara doldurup ılıdıktan sonra kapağını sıkı sıkı kapatıp uzun süre saklayabiliriz.

Bu kadar kolay içecek yapmak hemde sağlıklı artık neden hazır alalımki. Afiyet olsun.

Bu yazı 687 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe