İncirli Kek

Meyveli kekler çocukların çok sevdiği kek çeşitlerindendir. Hem çok vitaminli hem doyurucu olan meyveli keklere incirli kek eklendiğinden beri sık sık yaptığım bir lezzettir. Kızımın çok sevdiği kek çeşitlerinden biri olan incirli kek ile incirden alması gereken bütün vitaminleri aldığını görünce mutlu oluyorum. Çünkü kızım inciri kuru ya da yaş olarak yemeyi sevmiyor. Bende bu türlü tarifleri kullanarak yedirmeyi planlıyorum. Bence çok iyi ve lezzetli bir tariftir bu nedenle denemenizi tavsiye ediyorum. Gerekli Malzemeler 3 yemek kaşığı margarin 2 tane yumurta 5 tane kuru incir 3 çay bardağı toz şeker 3 çay bardağı un 1 su bardağı süt 2 çay bardağı ceviz içi 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya İncirli Kek Tarifi İncirleri küçük küçük doğrayarak sıcak suda bekletelim. Ayrı bir tarafta şeker ve yumurtaları çırpalım. Şeker eriyip köpük oluncaya kadar mikserin en yüksek derecesinde çırpalım. Daha sonra içine kuru incirleri, erimiş margarin, süt, vanilya ve ceviz içini ekleyelim. Çırpmaya devam edelim. En son un, kabartma tozu ilave edelim çırpalım. Koyu boza kıvamına gelen kek karışımımızı yağlanmış kek kalıbımıza dökelim. 180 derece fırında yarım saat pişirelim. Fırından aldığımız kekimizin soğumasını bekleyelim ve servis yapalım. Afiyet olsun.
Paylaş
 
[Oy: 2 %: 4.5]

Meyveli kekler çocukların çok sevdiği çeşitlerindendir. Hem çok vitaminli hem doyurucu olan meyveli keklere incirli eklendiğinden beri sık sık yaptığım bir lezzettir. Kızımın çok sevdiği çeşitlerinden biri olan incirli ile incirden alması gereken bütün vitaminleri aldığını görünce mutlu oluyorum. Çünkü kızım inciri kuru ya da yaş olarak yemeyi sevmiyor. Bende bu türlü tarifleri kullanarak yedirmeyi planlıyorum. Bence çok iyi ve lezzetli bir tariftir bu nedenle denemenizi tavsiye ediyorum.
Gerekli Malzemeler
3 yemek kaşığı margarin
2 tane yumurta
5 tane kuru incir
3 çay bardağı toz şeker
3 çay bardağı un
1 su bardağı süt
2 çay bardağı ceviz içi
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya

 Meyveli kekler çocukların çok sevdiği kek çeşitlerindendir. Hem çok vitaminli hem doyurucu olan meyveli keklere incirli kek eklendiğinden beri sık sık yaptığım bir lezzettir. Kızımın çok sevdiği kek çeşitlerinden biri olan incirli kek ile incirden alması gereken bütün vitaminleri aldığını görünce mutlu oluyorum. Çünkü kızım inciri kuru ya da yaş olarak yemeyi sevmiyor. Bende bu türlü tarifleri kullanarak yedirmeyi planlıyorum. Bence çok iyi ve lezzetli bir tariftir bu nedenle denemenizi tavsiye ediyorum. Gerekli Malzemeler 3 yemek kaşığı margarin 2 tane yumurta 5 tane kuru incir 3 çay bardağı toz şeker 3 çay bardağı un 1 su bardağı süt 2 çay bardağı ceviz içi 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya   İncirli Kek Tarifi İncirleri küçük küçük doğrayarak sıcak suda bekletelim. Ayrı bir tarafta şeker ve yumurtaları çırpalım. Şeker eriyip köpük oluncaya kadar mikserin en yüksek derecesinde çırpalım. Daha sonra içine kuru incirleri, erimiş margarin, süt, vanilya ve ceviz içini ekleyelim. Çırpmaya devam edelim. En son un, kabartma tozu ilave edelim çırpalım. Koyu boza kıvamına gelen kek karışımımızı yağlanmış kek kalıbımıza dökelim. 180 derece fırında yarım saat pişirelim. Fırından aldığımız kekimizin soğumasını bekleyelim ve servis yapalım. Afiyet olsun.

İncirli
İncirleri küçük küçük doğrayarak sıcak suda bekletelim. Ayrı bir tarafta şeker ve yumurtaları çırpalım. Şeker eriyip köpük oluncaya kadar mikserin en yüksek derecesinde çırpalım. Daha sonra içine kuru incirleri, erimiş margarin, süt, vanilya ve ceviz içini ekleyelim. Çırpmaya devam edelim. En son un, kabartma tozu ilave edelim çırpalım. Koyu boza kıvamına gelen kek karışımımızı yağlanmış kek kalıbımıza dökelim. 180 derece fırında yarım saat pişirelim. Fırından aldığımız kekimizin soğumasını bekleyelim ve servis yapalım. Afiyet olsun.

Gelen aramalar:
Bu yazı 1321 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe