Meme Dikleştirme Operasyonu Sonrası

Paylaş
 
[Oy: 1 %: 3]

Meme dikleştirme operasyonu yaptırmak isteyen veya bu operasyonu yaptırmaya karar vermiş olan hastaların en merak ettikleri şeylerden birisi de operasyon sonrasında ki iyileşmedir. Hastalar bu operasyonu yaptırmaya karar vermişler ise operasyon sonrasında oluşacak olan riskleri ve iyileşme döneminde hayatlarının ne derece de kısıtlanacağını bilmelidirler. Hastalarda operasyon sonrasında enfeksiyon, yara izi, anesteziye bağlı oluşacak olan sorunlar ve kanama çoğunlukla görülen komplikasyonlar arasında yer alır. Bunun dışında bazı durumlarda nadir de olsa hastaların meme başının yeri istenildiği gibi olmayabilir veya memelerde simetrik bozukluklar olabilir.

Hastalar eğer bu yan etkiler ile karşılaşmak istemiyorsa veya bu yan etkileri en aza indirgemek istiyorlarsa operasyondan önce doktor seçerken seçimlerini iyi yapmalıdırlar. Hastalar seçecekleri doktorun işinde deneyimli ve yetenekli olmasına dikkat etmelidirler. İyi bir doktor hastalarda operasyon sonrası oluşacak olan yan etkileri en aza indirebilmektedir.

Meme küçültme veya diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi operasyondan önce hasta ve doktor arasında bir görüşme yapılarak hastanın şikayetleri ve operasyondan beklentileri anlaşılır. Bunun sonucunda doktor operasyonun nasıl yapılacağına karar verir ve bunu hastasına açıklar.

Operasyon meme büyütme operasyonlarında da olduğu gibi daha çok genel anestezi altında yapılır. Hastanın göğsünde bulunan fazla deri alınır ve  Areola denilen bölge yukarı kaldırılarak dikleştirilir. Ameliyat sonrası hastalar normal odaya alınır ve genellikle operasyondan bir gün sonra taburcu edilirler. Operasyon sonrası hastalar şişlik, rahatsızlık hissi ve bir miktar da olsa kanama gibi rahatsızlıklar yaşayabilirler. Bu şikayetler operasyondan kısa bir süre sonra geçmektedir. Hastaların meme uçlarında oluşan his kaybı da operasyondan birkaç gün sonra normale dönmektedir. Hastalar eğer herhangi bir ağrı duyarlarsa doktorlarının vermiş olduğu ağrı kesici ile bu ağrıları dindirebilirler. Çok fazla güç gerektirmeyen veya ağır işte çalışmayan hastalar operasyondan 1 hafta sonra işlerine dönebilirler.

Kaynak: https://www.fbm.com.tr/meme-diklestirme.html

Bu yazı 604 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe
Glifor zayıflatır mı Crocs terlik numara tablosu yemekli tekne turu Zeytin