Fissler düdüklüde bamya kaç dakikada pişer?

Fissler düdüklüde bamya kaç dakikada pişer
Paylaş
 
[Oy: 4 %: 2.5]

Düdüklü tencerede genellikle et, kuru fasülye ve hindi gibi pişirme süresi süresi uzun yiyecekleri pişiriyoruz. Ancak diye soranlar var, bunu da cevaplamak istedik.

Fissler marka düdüklü tencere Alman malı ve kullanması az da olsa teknik bilgi içeriyor. Siz bir yemeği Fissler düdüklüde gereğinden 2 dakika fazla tutarsanız veya kullanım hatası yaparsanız düdüklü tencerenin kapağını açtığınızda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Eğer Fissler düdüklü tencereyi nasıl kullanacağınızı bilirseniz isterseniz bamya gibi hassas ve kısa sürede pişen sebzeleri dahi dağılmadan, vitamini kaybolmadan pişirebilirsiniz.

Fissler düdüklü tencerenin kullanım kılavuzunda tencerenin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verilirken yemeklerin pişirme süreleri de verilmiş. Ancak kılavuzda tüm yemeklerin pişirme süreleri yazmıyor. Örneğin bamya kaç dakikada pişer, yazmıyor.

Bamyanın Fissler düdüklüde kaç dakikada piştiğini kullanıcı deneyimleri ve kılavuzda yer alan diğer sebzelerin pişirme süreleriyle kıyaslayarak tespit ettik.

Fissler düdüklüde bamya kaç dakikada pişer?

Fissler düdüklüdeki pişirme süreleri kullanma kılavuzunda kademe 1 veya kademe 2 deki pişme süresini ifade etmektedir. Yani kademe 1 veya kademe 2 ye kadar geçen süre dahil edilmemiştir.

Bamya hassas bir sebze olduğu için kademe 1 de pişirmek daha doğru olacaktır. Kullanma kılavuzunda taze fasulyenin kademe 1 de 5-7 dakika pişeceği yer almaktadır. Bamya taze fasulyeden daha kısa sürede pişer. Takribi olarak kademe 1 de 3 ila 5 dakika arasında pişmesi yeterli olacaktır.

Fissler düdüklüde bamya nasıl pişirilir ?

Soğanı kavurup ardından da salçasını kavurduktan sonra bamyayı ekleyiniz. Bir iki dakika kavurduktan sonra üzerine yarım limon sıkın. Üzerini geçmeyecek kadar su ekleyin. Tuzunu ve baharatını ekledikten sonra düdüklü tencerenin kapağını kapatın.

Kademe 1 e kadar pişirin. Kademe 1 e gelince altını kısın ve 3-5 dakika pişirin. Ocağın altını kapatıp tencerenin buharı kendiliğinden çıkana kadar bekleyin. Artık Fissler düdüklünün kapağını açabilirsiniz.

Tencereye ne miktarda sebze koyduğunuz pişme süresini etkilemektedir. Fissler düdüklüde pişme süresi sonunda suyun altına tutma diye bir şey yoktur, buharın kendiliğinden çıkmasını beklemelisiniz. Çünkü bu bekleme süresince yemek hala pişmektedir.

Etli bamya kaç dakikada pişer ?

Et bamyadan uzun pişeceği için önceden etin kavrularak yarı pişmiş hale getirildikten sonra bamyaya eklenmesi gerekmektedir. Bu şekilde pişirilirse kademe 1 de 4 dakika pişirilmesi yeterli olacaktır.

Not: Bamyanın taze bamya olması ile buzluktan inen bamya olması arasında pişme süresi açısından bir fark bulunmamaktadır.

Gelen aramalar:
Bu yazı 990 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe