Fissler düdüklü tencere çizgi çıkmıyor sorunu çözümü

Fissler düdüklü tencere çizgi çıkmıyor
Paylaş
 
[Oy: 9 %: 2.8]

Fissler düdüklü tencerenin tasarımı klasik düdüklü tencerelerden farklı olduğu için çizgi çıkmıyor şeklinde şikayet eden kullanıcılar bulunmaktadır.

Fissler düdüklü tencerede pişme süresini ayarlayabilmek için çizgi çıkması lazım ancak bazen çizgi çıkmıyor. Bu sorunun genelde iki sebebi bulunmaktadır.

Birincisi;

Çizginin çıkması için tencere içi basıncın belli bir seviyeye ulaşması gerekmektedir. Bu basınca ulaşmak için de tencere içindeki sıvının belli sıcaklığa ulaşması gerekmektedir. Bazı kullanıcılar tencereyi ufak göze koyup altını da kısmaktadırlar. Halbuki tencere içi basıncın yeterince yükselmesi için tencereyi buhar çıkmadan önce büyük göze koymak ve altını iyice açmak gerekmektedir.

Ne zaman çizgi çıkar, işte o zaman tencerenin altının kısılması gerekmektedir. Daha önceden Fissler düdüklü tencere deneyimi olmayanlar riske girmemek adına tencereyi en başta kısık ateşe koydukları için çizgi çıkmıyor diye şikayet etmektedirler.

İkincisi;

Her ne kadar düdüklü tencerenin nasıl açılıp kapatılacağı kullanma kılavuzunda yazsa da bunu birebir uygulamak, kapağı düzgün bir şekilde yerleştirip tencereyi pişirmeye hazır hale getirmek deneyimi olmayanlar için bir soruna dönüşebilmektedir.

Tencere kapağı uygun şekilde kapanmayınca tencere içi basınç gerektiği şekilde yükselmemekte ve çizgi çıkmamaktadır.

sorunu çözümü

Fissler düdüklü tencere Alman malıdır, kolay bozulmaz. Hatalı üretim ihtimali düşüktür. Ancak el yordamıyla tencereyi kurcalamak bazı parçalarının kolayca işlev dışı kalmasına sebep olabilmektedir.

Bu nedenle Fissler düdüklü tenceremde çizgi çıkmıyor diyorsanız kullanım kılavuzunu incelemeden tencere parçalarını zorlamayınız. Çizgi çıkmamasının nedeni muhtemelen yukarıda anlatılan sebeplerdir. Ancak farklı bir sorun da olabilir.

Sorunu çözemezseniz Fissler tüketici danışma telefon numarası olan 444 7 558 dan yardım alabilirsiniz.

Veya Fissler’in 0216 457 57 75-0542 896 42 25 nolu Merkez Teknik Servis numaralarını arayabilirsiniz.

Bu yazı 691 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe