Lokmacı

lokmacı istanbul
Paylaş
 
[Oy: 0 %: 0]

Yöresel değerleri bakımından özel günlerimizde soframıza girmeyi başarmış olan lokma, daha çok iyi veya kötü haberlerin ardından yapılarak tanıdık veya tanımadık her kese dağıtılması ile anılmaktadır. Yerken bile keyif aldığımız aynı zamanda atıştırmalık olarak bile tercih ettiğimiz tatlımız özellikle sıcak servis yapıldığı zamanlarda farklı bir tat bırakabilmektedir. Geçmişinden ötürü olsa gerek ki hem bereketli hem de masrafsız olarak bilinmektedir. İhtiyacınız olduğu zaman hemen Lokma Döktürme görevi ile anılarınızı yad edebilir ve hayrınızı yerine getirebilirsiniz. Annelerimizin mutlaka bir misafir geldiğinde veya zengin kalabalık sofralarda bulunmasını arzu ettiği tatlı olarak da akıllarda kalmayı başarmıştır.
Eski dönemlerde her sokak başında karşılaştığımız Lokmacı arabalarının yerini şimdilerde lüks ve modern dükkânlar aldığından dolayı en işlek caddeler de karşılaşmamızda gayet normaldir. Ticari alandaki başarısını her geçen gün ispatlamayı başarmış olması da geçmişinin kuvvetli olmasından kaynaklanır. Marka olmuş haline gelen Lokmacı İstanbul ile evinize giderken bir kilo lokma almanız bile tadını damağında bırakmaya yetecektir. Nesilden nesile dolaşmasını bilen ve arkasında çok kuvvetli ustalar bırakan tatlımız yurt dışında bile güzel övgüler ile anılmaktadır. Her kesimden insanın damak zevkini tatlandıracak çok özel değerlere sahip olarak pişirilmekte ve dağıtılmaktadır. İftar sofralarının bile vazgeçilmezi ve olmazsa olmazları arasında ki ilk sırada yer almaktadır. Yemekten önce veya sonra tüketilmesinde de her hangi bir sıkıntı görülmemektedir.

lokmacı istanbul
Sanıldığı kadar çok pahalı rakamlara satılmayan lokma, maliyetinin çok düşük olmasından ötürü sadece vermiş olduğu lezzetten ötürü Fiyatları fark gösterebilmektedir. Dükkânların yanı sıra en lüks alışveriş merkezlerine bile girebilmeyi başarmasından dolayı bir de yanında sahil kenarlarında da özenle hazırlandığını bilmekteyiz. Porsiyonluk veya kilo bazında satın almak istediğinizde bölgenize en yakın olan Hayır Lokması İstanbul şubesine uğrayabilirsiniz. Her zaman taze olarak sıcak bir şekilde alabilir veya daha sonrası için özel sipariş edebilirsiniz. Kendiniz, çocukların ve aileniz için satın alabileceğiniz en karlı tatlı olarak bilinir ve her daim tavsiye edilir. Sizlerde geleneğimizi layığı ile sürdürmeye devam etmelisiniz.

Bu yazı 1007 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe