Çiğköfte Sektörünün Durumu

Paylaş
 
[Oy: 1 %: 5]

Çiğköfte bundan bir kaç sene önce sadece doğulu veya güneydoğulu vatandaşlarımızın tükettiği yerel bir yiyecekti. Özel günlerde yapılan, yapımı bir hayli zahmetli olan çiğköfte ülkemizin her bölgesinde bu kadar çok bilinmiyordu. Fakat zamanla bulgur ile yapılan çiğköfte çıktı ve insanımız tadını çok beğendi.

Türkiye genelinde binlerce bayi çiğköfte dükkanı açıldı. Farklı isim ve yörelerde yapılan bu çiğköfteler oldukça tutuldu. Çiğköftenin bu kadar sevilmesinin ve günlük tüketilen bir gıda haline gelmesinin en büyük sebeplerinden iki tanesi; uygun fiyata karın doyurması ve tadının eşsiz olması diyebiliriz.

Çünkü insanlar tadını çok sevdiği gıdayı ucuza doyacak kadar tüketmeyi severler. İşte bu nedenlerden dolayı çiğköfte ülkemizin her yerine yayılmış sevilen bir gıda halini almıştır. Çiğköfteyi eşsiz tadda yapan firmalardan birisi de Çiğköfteci Ömer Usta’dır. Ataşehir çiğköfte dediğiniz zaman akla ilk gelen marka Çiğköfteci Ömer Usta’dır. Ataşehir’in semtlerinden içerenköy çiğköfte ve ferhatpaşa çiğköfte olarak da paket hizmeti sunmaktadır. Daha doğrusu Ataşehir’in tüm semt ve mahallerine servisi bulunmaktadır.

Bu yazı 934 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe