Fissler red point blue point farkı

Fissler red point blue point farkı
Paylaş
 
[Oy: 14 %: 2.3]

birkaç madde ile aşağıda özetlenmiştir. Aslında her iki düdüklü tencere de birbirine çok benzemektedir. Tasarım ve şekil açısından neredeyse aynıdırlar.

Bu yüzden bu iki tencereyi internetten satın almak isteyenler bazen Fissler red point blue point farkı nedir bunu anlayamamaktadırlar.

Ancak bu ürünleri mağazada inceleme fırsatı bulursanız aradaki ebat farkını görebilirsiniz. Redpoint’in ebatları daha büyük olup, fiyatı da daha fazladır.

Fissler red point blue point farkı: Fiyat

  • Fissler red point fiyatı yaklaşık 1900 TL dir.
  • Fissler blue point fiyatı yaklaşık 1500 TL dir.

Her ne kadar satılan mağazaya göre fiyatlar değişebilse de genel olarak arada 300-400 TL civarı bir fiyat farkı bulunmaktadır. Bu fiyat farkı büyük ölçüde Fissler red point’in blue point’ten hacim olarak 2 litre daha fazla olmasından kaynaklanmasıdır.

Fissler red point blue point farkı: Hacim

  • Fissler red point hacmi 8 litredir.
  • Fissler blue point hacmi 6 litredir.

Satın alınacak düdüklü tencerenin 6 litre veya 8 litre olması kişisel bir tercihtir ancak bazen müşteriler bu hacimlerin tam olarak neye tekabül ettiğini hayalinde canlandıramamakta, hangisinin daha kullanışlı olduğunu kestirememektedirler.

Evlerimizdeki normal tencereler genelde 2,5 litre ila 5 litre arasındadır. En büyük tencerede genellikle süt kaynatırız veya bütün tavuk, kemikli et haşlarız. 6 litrelik bir düdüklü tencere bu amaçlar için gayet yeterli olmaktadır.

Ülkemizde en çok 4,5 ve 6 litrelik düdüklü tencereler satılmaktadır. Bu yüzden düdüklü tencereyi günlük kullanım için istiyorsanız 4,5 veya 6 litrelik bir Fissler düdüklü tencere uygun olacaktır.

Fakat geniş bir aileyseniz veya hindi, kaz gibi iri şeyleri bütün olarak pişirmeyi planlıyorsanız 8 litrelik tencere daha uygun olabilir.

Fissler red point blue point farkı: Tencere tabanı

  • Fissler red point tencerenin tabanı Cookstar dır. Cookstar taban ısının tencere tarafından daha kolay emilimini, muhafazasını ve dengeli dağılımını sağlamaktadır. Yani enerji tasarrufuna katkıda bulunmaktadır.
  • Fissler red point tencerenin tabanı İndüksiyon dur. Yani indüksiyonlu ocak ile uyumludur.

Bunların haricinde diğer farklar renkleridir. Bluepoint’in kırmızı, mavi ve siyah renk seçenekleri vardır. Redpoint’in sadece siyah seçeneği vardır.

Gelen aramalar:
Bu yazı 1704 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe