Fissler düdüklüde bütün tavuk kaç dakikada pişer ?

[Oy: 10 %: 2.3]

Fissler düdüklüde bütün tavuk kaç dakikada pişer, merak ediyorsanız okumaya devam ediniz.

Hayat pahalılığının had safhaya ulaştığı günümüzde en ekonomik protein kaynağı tavuk olup, tavuğun en ucuz birim maliyetli hali bütün tavuktur.

Takribi olarak bütün tavuk, baget, but ve kanat gibi ürünlere göre yaklaşık %50 ucuzdur. Satın alınan bütün tavuğun en bereketli hali ise onu önce haşlayıp daha sonra değişik yemeklerde kullanmaktır.

Bütün tavuğu haşladığınızda kemiklerindeki glikozamin gibi faydalı maddelerden de yararlanıyorsunuz ayrıca derisindeki yağ asitlerinden de istifade ediyorsunuz.

Bütün tavuğu haşlamanın en ekonomik yöntemi ise düdüklü tencerede haşlamaktır. Şimdilerde yediğimiz tavuklar, eski zaman tavuklarına göre daha kısa sürede pişer ancak yine de uzun süre pişirmek gerekir.

Ayrıca bütün olduğu için  parçalı haline göre içinin pişmesi için daha uzun süre pişirmek gerekmektedir.

Fissler düdüklü tencerede yemekler klasik düdüklü tencerelere göre takribi olarak %20 kısa sürede pişmektedir. Ancak Fissler düdüklü tencereyi kullanabilmek biraz bilgi gerektirmektedir.

Fissler düdüklü tencerede çorbalık tavuğun ve but şeklindeki tavuğun kaç dakikada pişeceği kullanma kılavuzunda yazılıdır.

Fissler düdüklüde bütün tavuk kaç dakikada pişer ?

Tavuk butu Fissler düdüklüde kademe 2 de 10-15 dakikada pişer.

Çorbalık tavuk ise kademe 2 de 25-35 dakikada pişer.

Fissler düdüklüde bütün tavuk pişirmek istiyorsanız kademe 2 de yaklaşık yarım saat pişiriniz.

Pişme süresini kademe 2’ye gelince başlatınız ve 30 dakika olunca ocağın altını kapatınız. Ocağın altını kapattıktan sonra 15 dakika bekleyiniz. Bu süre zarfında bütün tavuk tencere içinde pişmeye devam edecektir.

Fissler düdüklüde kademe 2 ve kademe 1 ne anlama gelir ?

Normal tencerede 30 dakikada pişen yemek;

Fissler düdüklü tencerenin 1. Kademesinde 18 dakika

2. kademesinde ise 12 dakika pişer.

Bu hesaplamaya dayanarak bütün tavuğu normal tencerede kaç dakikada pişiriyorsanız  Fissler düdüklü tencerenin kademe 2 sinde onun yarısından biraz az sürede pişirmelisiniz.

Gelen aramalar:
Bu yazı 855 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe