pandispanya tarifi

Paylaş
 
[Oy: 0 %: 0]

Pandispanya

Evde pasta yapıldığı zaman genelde kolayına kaçılır. Hazır kekler kullanılır. Ancak evde pasta yaptım diyebilmek için kekini de evde hazırlamak gerekir. Pandispanya, pastanın kek kısmıdır. Bugün size pandispanya tarifi vermeyi düşündük.

Pandispanya malzemeleri

  • 4 tane yumurta
  • 4 kahve fincanı toz şeker
  • 4 kahve fincanı un
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 kahve fincanı su
pandispanya tarifi

pandispanya tarifi

anlatımlı pandispanya

anlatımlı pandispanya

pandispanya-4

kolay pandispanya

kolay pandispanya

resimli pandispanya

resimli pandispanya

pandispanya

pandispanya

Pandispanya tarifi:

Önce bir karıştırma kabına yumurtaları kırın üzerine de toz şekeri ekleyin çırpmaya başlayın. Güzel bir pandispanya için çırparken mikser kullanırsanız çok daha iyi olur. Bu şekilde beş dakikadan fazla çırpın. Yumurta ve şeker güzelce karışınca kaba un ve kabartma tozunu da ekleyin. Bir süre daha karıştırmaya devam edin. Pandispanyanın hamuru katı kalmamalı. Eğer unu fazla geldiyse bir miktar su katarak hamuru yumuşatın.

Şimdi yuvarlak bir kalıbın içini birazcık yağlayın ve hamuru içine dökün. Bu arada fırını yakın ve ısısını 180 dereceye ayarlayın. Fırın kızınca da kalıbı içine koyun. Pandispanya kabarmaya başlamadan fırının kapağını açmamanız gerekiyor. Aksi halde kabarmış bir kek elde edemezsiniz. Pandispanyayı fırından çıkarmadan önce klasik yöntemle yani kürdan batırarak kekin pişip pişmediğini kontrol edin.

Pandispanyayı fırından çıkardıktan sonra kalıbımızın kenarlarına içten bir bıçak gezdirin. Kalıba  yapışan kek varsa ayrılacaktır. Şimdi geniş ve düz bir tabağı kalıbımıza yaklaştırın ve pandispanyayı ucundan kaldırarak tabağa kaydırın. Artık bu pandispanyanın üzerine nasıl bir pasta yapacağınız, sizin maharetinize kalmış. Afiyet olsun.

Bu yazı 903 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe