Yılbaşı İçin Hafif Yemek Önerileri

Paylaş
 
[Oy: 1 %: 5]

Yılbaşında hafif yemekler tercih ederek ertesi güne daha rahat ve hazmetmiş şekilde uyanırız. Tercih ettiğimiz kolay yemek tarifleri aynı zamanda pratikte olmalı. Kolay ve pratik yemekler sayesinde eğlenmemize ve hazırlanmamıza daha çok zaman kalmasını sağlarız. Göze hitap eden yemekler gelen misafirlerimizi de görselliğiyle doyuracaktır.

Örnek Yıl Başı Menüsü

Yılın son dakikalarında harika bir lezzet çıtır çıtır soğan halkası

Yılbaşının harika tariflerinden biri olan çıtır çıtır soğan halkası büyükten küçüğe herkesin severek tercih edeceği bir üründür. Aynı zamanda yapılışı da oldukça kolaydır.

Muhteşem Görünümüyle Patates Çanaklar

Patatesli çanaklarımız görselliğiyle tam göze hitap ederken tadıyla da adından sıkça söz ettirecek bir tariftir. Yılbaşı yemeklerimiz arasında olmazsa olmazlarımızdır.  Her zaman sofralarımızda et olması gerekmez sadece etle lezzeti yakaladığımızı da düşünmeyelim bu tarif sayesinde etsiz yemeğinde lezzetli olduğunu anlamış oluruz. Et sevenler gibi sevmeyen misafirlerimiz de olacaktır onları da düşünmemiz gerekiyor. Bu tarif tamda benim gibi düşününler içindir.

Kabakların Baharatla Buluşması

 

Yemeklerden sonra baharatlı bir şeyler tüketmek isteyen kişiler için size harika bir önerim var. Kabakların baharatla buluşması baharatlı kabak olur mu diye söylendiğinizi duyar gibiyim. Ama ön yargılarınızı denemeden ortadan kaldıramazsınız. Bu tarifi denedikten sonra sürekli yemek isteyeceksiniz.

Yıl Başı Sofrasında Neler Olmalı

 

Öncelikle iyi bir yılbaşı iyi bir sofradan başlar. Umutla oturulan sofralarda umutla ve mutlu bir şekilde kalkılır. Yeni yıla giriş yeni dilekler ve istekler için mutlu sofralar kurulmalı insanlar mutlu oldukları sürece çevrelerine verimli olurlar. Yılbaşı sofralarımız sohbetlerimizin en yoğun olduğu yemeklerden bir tanesidir. Masa başında keyifli uzun süreler geçiririz. Bundan dolayı yılbaşı sofralarımızı mutlu ve umutlu kuralım. Şimdi size yılbaşı sofralarımızda nelerin olması gerektiğini anlatacağım.

  • Kolay ve pratik yemekler
  • Gösterişli bir masa
  • İçeceklerin servisi
  • Evde buz bulundurmak
  • Olmazsa olmazımız tatlı
  • Yemeklerde sunum
  • Masa da kırmızı konsept

Size bu bilgileri verirken umarım faydalı olabilmişimdir. Yılbaşının olmazsa olmazı kırmızı konseptti hazırlamayı unutmayalım.

Bu yazı 1184 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe