Mozaikli yalancı tavukgöğsü tarifi

mozaik pasta
Paylaş
 
[Oy: 6 %: 2.8]

Saniye annenin internet sitesi  (http://www.saniyeanneyemekleri.com) ve youtube da saniye anne yemekleri diye kanalı var. Biz de Saniye anneye teşekkür ederek, onun mozaikli yalancı tavukgöğsü tarifini yayınlıyoruz.

Malzemeler

2,5 subardağı süt

Bir paket çikolata sosu

1 paket pötibör bisküvi

Muhallebinin malzemeleri

Bir litre süt

1 çorba kaşığı tereyağı

¾ bardak şeker

İki yemek kaşığı buğday nişastası

Bir paket krem şanti

Üç yemek kaşığı un

İki yemek kaşığı kakao (Üzeri için)

Yapılışı:

Tencereye süt dökülür. Bir paket çikolata sosu da eklenir. Ocağın altı açılıp bir yandan da tel çırpıcı ile karıştırmaya başlanır. Kaynayınca ocaktan alıp bir kenara koyulur.

Diğer tencereye süt ve şeker konur. Ocak açıkken tel çırpıcı ile çırpılır. Buğday nişastası eklenir ve çırpılır.Bir çorba kaşığı tereyağı eklenir ve çırpılır. Muhallebi göbeğinden pıt pıt atmaya başlayınca iki dakika kadar daha kaynatılır ve ocaktan alınır.

Kırılmış pötübör bisküvilerin üzerine çikolatalı sos dökülür. Karıştırılır ve ezilir.Yağlanan fırın tepsisine karışım boşaltılır. Biraz dinlenmesi beklenir.

Muhallebinin krem şantisi eklenir. Mikserle karıştırılır. Muhallebi fırın tepsisindeki mozaiğin üzerine dökülür. Süslemek için kakao serpilir ve soğuk bir yerde dinlendirilir. Birkaç saat sonra servise hazırdır.

Bu yazı 1565 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe