yoğurtlu yaz pastası

yoğurtlu yaz pastası tarifi
Paylaş
 
[Oy: 1 %: 2]

2014 yılının popüler olan tarifi olan yoğurtlu yaz pastası tarifini sık kullanılan sayfalarınıza eklemenizi öneririz. Yazın çikolatalı, kremalı ağır pastalar pek tercih edilmiyor. Mevsim meyvelerinin kullanıldığı daha hafif pastalar çok daha güzel oluyor. Bugün bu yüzden farklı bir pasta tarifi vermek istiyoruz. Vereceğimiz hem kolay yapıldığı için hem de oldukça lezzetli olacağı için her zaman yapmak isteyeceğiniz türden bir pasta olacak.

yoğurtlu yaz pastası tarifi

yoğurtlu yaz pastası yapılışı

  • Yarım kilo çilek
  • 2 çay bardağı pudra şekeri
  • Hazır kek (yarım)
  • 250 gram süzme yoğurt

Yoğurtlu yaz pastası tarifi

Önce çilekleri ayıklayıp yıkayın ve sonra da kurutun. Üzerinde su kalmasın. Bu arada tarifte biz çilek önerdik ama isteyenler çilek yerine rahatlıkla frambuaz, böğürtlen veya şeftali kullanabilir. Yeter ki taze mevsim meyveleri olsun.

Şimdi rondonun kabına çilekleri koyun. Üzerine 1 çay bardağı pudra şekerini de ilave edin ve rondoyu çalıştırın. Seçtiğiniz meyveye göre pudra şekerinin miktarı ile oynayabilirsiniz. Şimdi koyu bir sos olacak elinizde. Bunu buzdolabına koyarak en az 2 saat bekletin.

Ayrı bir kaba süzme yoğurdunu koyun. Üzerine kalan 1 çay bardağı pudra şekerini ilave edin. Bir çırpma teli kullanarak güzelce çırpın. Krema yoğunluğunda olacak.

Arkasından hazır kekin üzerine pudra şekerli yoğurdu yayın. Bunun da üzerine çilekli sosu dökün. İşte yoğurtlu yaz pastası hazır.

Aslında farklı şekilde de sunabilirsiniz bu pastayı. Keki cam kaselere parçalayarak koyun. Üzerine önce yoğurdu arkasından çilekli sosu dökün.

Yoğurtlu yaz pastasını yiyenler, içinde yoğurt olduğunu anlamayacak bile. Afiyet olsun.

Bu yazı 860 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] Yoğurtlu yaz pastası 2014 yılının popüler olan tarifi olan yoğurtlu yaz pastası tarifini sık kullanılan sayfalarınıza eklemenizi öneririz. Yazın çikolatalı, kremalı ağır pastalar pek tercih edilmiyor. Mevsim meyvelerinin kullanıldığı daha hafif pastalar çok daha güzel oluyor. Bugün bu yüzden fark… – https://www.yemekeli.com/yogurtlu-yaz-pastasi […]

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe