Atalık tohumlarla üretilen organik gıdalarla yapılan yemekler daha lezzetli oluyor

Paylaş
 
[Oy: 0 %: 0]

Kanser, şeker hastalığı, tansiyon gibi hastalıkların fazlaca artması nedeniyle gün geçtikçe daha fazla talep görüyor. üretiminde kimyasal ilaç kullanılmaması ve atalık tohumların kullanılması çok önemli.

demek ta atalarımızdan bize kadar ulaşan demek. ile yetiştirilen organik ürünler daha fazla mineral ve daha az alerjen içeriyor. Dolayısıyla sağlık için çok gerekli.

Şimdilerde bahçesinde kendisi üretim yapıp, eliyle kopardığı sebzeyi yemek isteyenler ve bunları da alerjen içermeyen atalık tohumlar ile yapmak isteyenler için internet üzerinden yürütülen tohum takas sistemleri var.

Bu şekilde cebinizden para çıkmadan kendinizdeki yerel tohumu istediğiniz bir başkasıyla değiştirebiliyorsunuz.

Atalık tohumların belki üretim kapasitesi daha az ama soğuğa ve değişen hava şartlarına daha uyumlu. Bu toprağa da uygun. Organik gıda üretimi yerli tohum ve doğal hayvansal gübre ile yapıldığında lezzet farkı da hissedilir oluyor.

Dolayısıyla organik ürünlerle yapılan yemekler de daha lezzetli oluyor. Organik ürünleri yetiştirmek için ille de dönüm dönüm araziye ihtiyacınız yok. Balkonunuz biraz genişse geniş yoğurt kapları size yeterli oluyor. Veya apartmanınızın önündeki birkaç metrelik bahçeyi bu amaçla kullanabilirsiniz.
Detaylar için tıklayınız: Eski Tadında

 

Bu yazı 1723 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe