iki renkli bisküvili pasta

iki renkli bisküvili pasta tarifi
Paylaş
 
[Oy: 2 %: 3]

İki renkli bisküvili pasta

İşte mutfakta bir yaratıcılık örneği daha. Puding gibi bir tatlı bisküvi ile birleşerek nasıl bir pastaya dönüşüyor şaşıracaksınız. Yaptığınız yı yaparken hazır puding de kullanılabilir ama pudingi de kendiniz yaparsanız iki renkli bisküvili pastanın lezzeti daha güzel olacak.

İki renkli bisküvili pasta malzemeleri

  • 1 paket kakaolu petibör bisküvi
  • 1 paket sade petibör bisküvi

Puding için:

  • 3 buçuk bardağı süt
  • 2 dolu yemek kaşığı un
  • 1 dolu yemek kaşığı nişasta
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 küçük paket kakao
iki renkli bisküvili pasta tarifi

iki renkli bisküvili pasta yapılışı

İki renkli bisküvili pasta tarifi

İşe pudingi yaparak başlayın. Bunun için bir tencereye sütü koyun ve ateşi yakın. Süt ılınmaya başlayınca içine unu ve nişastayı koyun. Bunları süte azar azar ilave edin ve bir taraftan da hızlıca karıştırın. Unun ve nişastanın topaklanmaması için bu çok önemli. Arkasından şekeri de koyarak karıştırmaya devam edin.

Şeker eridikten sonra da kakaoyu ilave ederek pudingi hem karıştırın hem de pişirmeye devam edin. Puding gittikçe koyulaşmaya başlayacak. Kaynamaya başlayınca tencerenin altını kapatın.

Şimdi pastayı yapmaya başlayın. Bisküvileri sıcak pudingin içine bandırın ve uzun, köşeli bir tabağa diklemesine sıralamaya başlayın. Bisküvileri bir sade bir kakaolu olarak dizin. Bu şekilde pastada iki renk elde etmiş olacaksınız.

Kalan pudingi de bisküvilerin üzerine dökün. Bütün bisküviler puding ile kapanmış olacak. İşte iki renkli bisküvili pasta hazır oldu. Üzerine süslemek için renkli süslerden serpebilirsiniz. Buzdolabında iki saat dinlenmeden servis yapmayın. İki renkli bisküvili pastayı çapraz keserek servis yaparsanız çizgiler kendini dada çok gösterecek. Afiyet olsun.

Bu yazı 2002 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] İki renkli bisküvili pasta İşte mutfakta bir yaratıcılık örneği daha. Puding gibi bir tatlı bisküvi ile birleşerek nasıl bir pastaya dönüşüyor şaşıracaksınız. Yaptığınız iki renkli bisküvili pastayı yaparken hazır puding de kullanılabilir ama pudingi de kendiniz yaparsanız iki renkli bisküvili pa… – https://www.yemekeli.com/iki-renkli-biskuvili-pasta […]

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe