üç malzeme ile un kurabiyesi

üç malzeme ile un kurabiyesi tarifi
Paylaş
 
[Oy: 0 %: 0]

Biz de çalışma temposu yoğun olan ancak bir kurabiye olsun yapmak isteyen bayanları düşünüp üç malzeme ile un kurabiyesi tarifi vermek istedik bugün. Galiba mutfağa fazla zaman ayıramayan ev hanımları için düşünülmüş bir kurabiye, üç malzeme ile un kurabiyesi. Yapılması da bu nedenle oldukça kolay.

Üç malzeme ile un kurabiyesi malzemeleri

  • 1 paket oda sıcaklığında margarin
  • 200 gram pudra şekeri
  • 500 gram kadar un
üç malzeme ile un kurabiyesi tarifi

üç malzeme ile un kurabiyesi yapılışı

Üç malzeme ile un kurabiyesi tarifi

Malzemeler az olunca bu kurabiyenin hem yapılması hem de anlatılması çok kolay. Önce margarini işe girişmeden önce buzdolabından çıkarmış olun. Yumuşamış olursa daha kolay yoğrulur. Bir karıştırma kabına margarini koyun. Üzerine pudra şekerini ilave edin ve yoğurmaya başlayın. Yağ ve pudra iyice karışınca üzerine unu koymaya başlayın. Malzemeleri sayarken 500 gram un dedik ama işin doğrusu aldığı kadar un koymak. Bu yüzden unu yavaş yavaş ilave edin ve bir taraftan da yoğurun. Kurabiyenin hamuru çok katı olmamalı. Biraz yumuşak kalmalı.

Hamur kıvamını bulunca masanın üzerine koyun ve oklava ile açın. Kalınlığı bir parmak kadar olsun yeterli. Şimdi istediğiniz kurabiye kalıpları ile hamurdan parçalar çıkarın. Bir fırın tepsisinin içine yağlı kağıt yayın ve hazırladığınız kurabiyeleri tepsiye dizin.

Fırını 110 dereceye ayarlayarak ısıtın ve sıcak fırına tepsiyi yerleştirin. Yarım saat kadar pişmesi yeterli olacak. Üç malzeme ile un kurabiyesi sıcak da ikram edilebilir, soğuk da. Afiyet olsun.

Bu yazı 1006 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] Üç malzeme ile un kurabiyesi Biz de çalışma temposu yoğun olan ancak bir kurabiye olsun yapmak isteyen bayanları düşünüp üç malzeme ile un kurabiyesi tarifi vermek istedik bugün. Galiba mutfağa fazla zaman ayıramayan ev hanımları için düşünülmüş bir kurabiye, üç malzeme ile un kurabiyesi. Yapılma… – https://www.yemekeli.com/uc-malzeme-ile-un-kurabiyesi […]

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe