congolais alman kurabiyesi

congolais tarifi
Paylaş
 
[Oy: 0 %: 0]

Bu bir çeşit Alman kurabiyesidir. Congolais yapmak son derece kolay. Az malzeme ile ve süratli bir şekilde çabucak hazırlanan Congolais, hem emek istemiyor hem de çok uğraşılmış bir havası var.
Congolais malzemeleri
• Üç tane yumurta
• Bir çay bardağı toz şeker
• 4 çay bardağı dolusu Hindistan cevizi
• 80 gram bitter çikolata

congolais tarifi

congolais yapılışı

Congolais tarifi
Derince bir kaba yumurtaları kırın, ancak sarsını ayırın. Congolais yaparken sadece yumurtanın beyazı kullanılacak. Şimdi bir mikser kullanarak yumurtanın beyazını sıkıca çırpın. Arkasından kaba toz şeker ve Hindistan cevizini koyarak çırpmayı sürdürün. Elinizdeki karışım yumuşak bir kıvamda olmalı. Eğer fazla cıvık görünüyorsa biraz daha Hindistan cevizi koyarak koyulaştırabilirsiniz. Şimdi bir fırın tepsisinin içine yağlı kağıt yayın ve üzerini belli belirsiz yağlayın. Bu, kurabiyelerin kağıda yapışmaması için gerekli. Şimdi kurabiye hamurundan parçalar koparın ve ister şekil vererek ister gelişigüzel şekilde kağıda hamur parçalarını dizin. Bu sizin göz zevkinize bağlı biraz da. Artık fırını yakabilirsiniz. 170 dereceye ayarlayın ve ısınmasını bekleyin. Fırın hazır olunca tepsiyi içine yerleştirin. Congolaisin pişmesi için 15 dakika yeterli ama yine de pişerken gözlemeye çalışın. Kurabiyelerin üstleri pembeleşmeye başlayınca tepsiyi fırından çıkarın. Kurabiyeler soğurken çikolota sosunu hazırlayın. Bunun için çikolotayı benmari usulü eritmeniz yeterli. Congolais kurabiyeleri servis yaparken bu sosu yanında ikram edin. İsteyenler sade yiyebilir, isteyenler bu sosa batırarak da yiyebilir. Afiyet olsun.

Gelen aramalar:
Bu yazı 1358 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] Bu bir çeşit Alman kurabiyesidir. Congolais yapmak son derece kolay. Az malzeme ile ve süratli bir şekilde çabucak hazırlanan Congolais, hem emek istemiyor hem de çok uğraşılmış bir havası var. Congolais malzemeleri • Üç tane yumurta • Bir çay bardağı toz şeker • 4 çay bardağı dolusu Hindistan ce… – https://www.yemekeli.com/congolais-alman-kurabiyesi […]

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe