Diyetsiz zayıflama yöntemleri

Diyetsiz zayıflama yöntemleri
Paylaş
 
[Oy: 1 %: 5]

Obezite ve şişmanlık günümüzün en yaygın sorunlarından. Kilo vermek için diyet yapmayı deniyoruz ama diyeti sonuna kadar uygulamak ve diyeti bıraktıktan sonra kilo almamaya çalışmak da zor.

Bu yazımızda hiç diyet yapmadan zayıflamanın yollarından bahsedeceğiz.

Birinci formül: İbrahim Saracoğlu’nun tilya kürü

İbrahim Saracoğlu’nun tilya kürü metabolizmayı hızlandırmayı ve yağ yakma metabolizmasını düzene sokmayı hedeflemektedir. Bir çok kişide aşırı kilonun altında yatan sebep vücudun yağ yakma sisteminin yavaş olmasıdır. Bunu hızlandırınca alınan gıdalar yağa değil de enerjiye dönüşme eğilimde olmaktadır.

İbrahim Saracoğlu’nun tilya kürü metabolizma sorunları nedenleri ile kilo alanlar için faydalı olacaktır, sağlıklı kişilerde bir etkisi olmayacaktır.

Diyet yapmanıza rağmen kilo alıyorsanız veya diyet yaparken açlık krizleri yaşıyorsanız tıbbi destek almanızda yarar vardır. Bu durumda insulin direnci ilaçları İbrahim Saracoğlu’nun tilya küründen daha fazla etkili olacaktır.

İbrahim Saracoğlu’nun tilya kürü yapılışı:

Malzemeler: Bir tutam ıhlamur, birkaç adet kuşburnu, bir tutam altınotu.

Yapılışı: Bir su bardağı suyu kaynatın ve kaynayınca içine malzemeleri ilave edin. Ocağın altını kısın, uçucu yağlar uçmasın diye kaynayan kabın kapağını örtün ve kısık ateşte 8 dakika kaynatın.

İbrahim Saracoğlu’nun tilya kürünü sabah hazırlayın ve aç karna için. Bir de akşam yemeğinden sonra hazırlayın ve için.

İbrahim Saracoğlu’nun tilya kürünü sabah ve akşam ayrı ayrı hazırlamanız gerekir. Bir kere bolca hazırlayıp birkaç gün tüketmek doğru değildir.

İbrahim Saracoğlu’nun tilya kürünün bir yan etkisi yoktur. Metabolizmayı düzenleme konusunda bir çok hazır form çayından daha etkilidir.

İkinci formül: Sabah aç karna ılık suya yarım limon sıkıp için

Bu formül gaz ve hazımsızlığa iyi gelmekte, sindirim sisteminin çalışmasına da yardımcı olmaktadır. Kilo vermeye çok az da olsa katkı sunabilir. Her sabah aç karnına bir su bardak suya limon sıkıp içerseniz sindirim sisteminiz rahatlayacaktır.

Üçüncü formül: Günlük su tüketimizi artırın

Ödemin sebebi alınan su değil vücutta fazlalık olarak bulunan tuz ve yağdır. Bu nedenle su tüketiminizi artırmanız sizi daha fazla şişman göstermeyecektir.

Daha fazla su içmek acıkma isteğini azaltmaktadır. Peygamberimizin sünnetine uygun olarak yemekten önce su içerseniz, öğünde daha yersiniz.

Dördüncü formül: Bir egzersiz programı uygulayın

Madem diyetle aranız yok, o zaman zayıflamak için fiziksel hareketi artırmalısınız. Günlük olarak yaptığımız rutin ev işleri veya iş yerindeki hareketleri belli bir miktarda kalori harcatır. Daha fazlası için özel bir egzersiz programı uygulamak gerekir.

Dördüncü formül: Tuz ve şekeri azaltın

Üç beyaza aynı anda mesafe koymak size zor geliyorsa en azından ikisini azaltın. Yemeklere daha az tuz, tatlılara daha az şeker koyun. Aynı miktar yiyin fakat daha az şekerli ve tuzlu olsun.

Tuz ve şekerin azaltılması, ödeminize iyi gelecek, bir miktar kilo vermenizi sağlayacaktır.

Beşinci formül: Yemeklerin yağını azaltın

Yemeklere daha az yağ koyarsanız, biraz tatsız olur, daha az yersiniz. Ayrıca az yağlı yemeğinin kalorisi daha düşüktür.

Altıncı formül: Kahvaltıyı atlamayın

Bir çok kişideki şişmanlığın sebebi kahvaltı yapmamalarıdır. Kilo probleminiz var ise kahvaltınızı sağlam yapın, akşam yemeğinizi hafif tutun.

Yedinci formül: Yemeğinizi yavaş yiyin

Yemek yerken tokluk hissi yemeğe başladıktan 15-20 dakika sonra gelmektedir. Yemeğe yavaş bir başlangıç yapıp oyalana oyalana yerseniz daha az yemek yiyerek doyarsınız.

Sekizinci formül: Fast food yemeyin

Fast foodu bırakıp sulu yemek tercih ederseniz ekstra diyet yapmadan dahi kilo verebilirsiniz.

Dokuzuncu formül: Ekmeği kesin veya sadece kahvaltıda yiyin.

Bir çoğumuz için ekmek vazgeçilmez bir gıdadır. Fakat akşam yemeğinde hiç ekmek yememek daha kolaydır. Ekmeği azaltmak, başka diyet yapılmasa bile kilo verdirmektedir.

Onuncu formül: Salata ve yoğurt tüketimizi artırın

Yoğurt tok tutan bir besindir. Yoğurt yiyince aldığınız kaloriye oranla tok kalma süreniz, diğer besinlere göre daha uzun olacaktır.

Salata içeriğindeki yeşilliklerin ise kalorileri düşüktür. Salata tok tutucu değildir ama öğünde salatayı çok yerseniz, yüksek kalorili diğer besinleri daha az tüketmiş olursunuz.

Onbirinci formül: Stresten uzak durun

Duygusal açlığın bir numaralı sebebi stres, moralsizlik ve üzüntüdür. Stres kaynaklı beslenme kilo vermesi zor olan göbek bölgesinde yağlanmaya sebep olmaktadır.

Onikinci formül: Uykunuzu yeterli derecede alın

Araştırmalar yeterli uyumamanın kilo alımına sebep olduğunu göstermektedir. Her kişinin ihtiyacı olan uyku süresi farklıdır. Yeterince uyumak (ne az ne fazla) mutlu eder, bağışıklık sistemini güçlendirir ve gereksiz kilo alımının önüne geçer.

Bu yazı 446 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe