ev yapımı dondurma tarifi

ev yapımı dondurma tarifi
Paylaş
 
[Oy: 14 %: 2.1]

:

Yaz mevsimi yaklaşıyor, biz annelerin en büyük korkusu sağlıksız olan dondurmalar. Ben kendim marketlerde satılan hazır dondurmalara da güvenmiyorum. Her ne kadar sağlıklı da olsa ev yapımı dondurma gibisi yok benim için. Bu gün ki tarifi bir yerlere yazın bence çünkü her zaman lazım olacak bir tarif. Öncelikle metal bir tencereye önce sütü sonra toz şekeri, ardından sahlep ve kremayı ilave ederek tel çırpacak yardımıyla iyice karıştırın. Arzu ederseniz şeker miktarını nasıl sevdiğinize göre arttırıp azaltabilirsiniz.

Karışımı iyice karıştırdıktan sonra 10 dakika taneciklerin şişmesi için bekletin. Malzeme dolu tencereyi ocağa alıp kısık ateşte devamlı karıştırarak 10 dakika kadar kaynatın. Kaynayan karışımı ocaktan alarak ılıması için oda sıcaklığında 10-15 dakika bekletin. Dinlenen karışımı ev yapımı dondurmayı hangi şekilde istiyorsanız o şekilde kaba koyarak 5 saat buzdolabınızın derin dondurucu kısmında saklayın. Fakat 3-4 defa yarım saat aralıklarla dolaba koyduğumuz dondurmayı çıkartarak iyice karıştırmalıyız, bu işlem dondurmanın buz tutmasını önleyecektir. 5 saat sonunda ev yapımı dondurma hazır hale gelecektir, servis için dondurma bardaklarına alıp üzerine eritilmiş çikolata ve ya toz antep fıstığı serperek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

ev yapımı dondurma tarifi

ev yapımı dondurma yapılışı

ev yapımı dondurma malzemeleri:

  • 2,5 su bardağı süt
  • 1 bardak toz şeker
  • 1 tatlı kaşığı sahlep
  • yarım su bardağı krema
Gelen aramalar:
Bu yazı 3265 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] ev yapımı dondurma tarifi: Yaz mevsimi yaklaşıyor, biz annelerin en büyük korkusu sağlıksız olan dondurmalar. Ben kendim marketlerde satılan hazır dondurmalara da güvenmiyorum. Her ne kadar sağlıklı da olsa ev yapımı dondurma gibisi yok benim için. Bu gün ki tarifi bir yerlere yazın bence çünkü h… – https://www.yemekeli.com/ev-yapimi-dondurma-tarifi […]

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe