Revaninin şerbeti kesilip mi dökülür

revani
Paylaş
 
[Oy: 197 %: 2.2]

Revaninin şerbeti kesilip mi dökülür, yoksa şerbet döküldükten sonra mı kesilir bu ikilemi gidermek için bu yazıyı kaleme aldım.

Revani bir yanlışın tüm doğruları götürdüğü nazik bir tatlıdır. Eğer kullanılan malzemelerde bir ölçü sorunu var ise, yanlış pişirilirse, şerbeti yanlış dökülürse tüm görünümü bozulur.

Hanımların revani konusunda yaşadığı en büyük sorunlar revaninin kabarmaması ve kesilince dağılması sorunudur.

Revaninin iyi kabarması için pişene dek fırının kapağını açmamak gerekir. Dağılmaması için de şerbet ile kekin sıcaklıklarının çok farklı olmaması ve malzemenin oda sıcaklığında kullanılması gerekir.

Tüm bunları yaptıktan sonra revani şerbetinin dökülmesi ve kesilmesi işlemine gelir. Bayanlar bu konuda tereddüt yaşamaktadır.

Aslında revaniyi önce kesip sonra şerbetlemek ile önce şerbeti döküp daha sonra kesmek arasında ciddi bir fark yoktur. Revaninin dağılmasının, kalıptan çıkmamasının ve kabarık durmasının bununla pek bir alakası yoktur.

Şerbetin soğuğa yakın ılık olması ve kekin de çok sıcak olmaması, biraz ılımış olması yeterlidir. Ne zaman isterseniz o zaman kesme işlemini yapabilirsiniz.

Gelen aramalar:
Bu yazı 5837 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe