Revani neden dağılır

revani fotoğrafı
Paylaş
 
[Oy: 58 %: 2.4]

Önceki yazımızda Revani neden kabarmaz sorusunu yanıtlamıştık. Revani konusunda bir sıkıntı da revaninin dağılması sorunudur. Revani neden dağılır merak edenleri daha fazla  sabırsızlandırmadan cevap veriyorum.

Revani irmikli bir tatlı olduğu için irmiğin gereğinden az veya fazla olması dağılma sorunu oluşturabilecektir. Yoğurtlu revani nasıl yapılır yazımızdaki tarif denenmiş bir tariftir. Ölçüyü ona göre kullanmak gerekir.

Hanımların bir çoğu şerbetin mı sıcak olacağı yoksa kekin mi sıcak olacağı konusunda tereddüt içindeler. Revaninin şerbeti ılık dökülür hanımlar. Şerbeti soğuk dökmek için buzdolabına koymanıza gerek yoktur.

Revani yaparken önce şerbetini hazırlıyoruz, revani keki hazırlarken şerbet ılımış oluyor. Revani keki fırından çıktıktan sonra hemen dökmüyoruz, biraz bekletiyoruz. Daha sonra döküyoruz.

Yani şerbetin soğukla ılık arasında olması kekin de ılıkla sıcak arasında olması gerekir. Arada çok fazla bir sıcaklık farkı olursa revani dağılır. Fazla şerbet dökerseniz, fazla gelir yine dağılır. Şerbeti hızlı dökerseniz birden ememez yine dağılır.

Şerbeti yavaş yavaş emdire emdire dökmek gerekir. Böyle yaparsanız revani kekini dağıtmazsanız.

Revaninin şerbeti kesilip mi dökülür, yoksa tersi mi yapılır. Diğer yazımız bunun üzerine olacaktır.

Gelen aramalar:
Bu yazı 4275 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe