Revani şerbeti kaç dakika kaynamalı

Revani şerbeti kaç dakika kaynamalı
Paylaş
 
[Oy: 107 %: 2.4]

Başarılı bir revaninin sırrı biraz da şerbetinde gizlidir. Çoğu yerde revani şerbeti için şeker ve su oranını eşit veriyorlar. Bu çok şekerli ve ağdalı kaçıyor arkadaşlar. 4 bardak suya 2,5 bardak şeker şerbet için yeterli oluyor.

Revani şerbeti 20 dakika kaynasa yeterlidir. Ne az, ne de fazla, tam 20 dakika kaynamalı. Ocağa kapatmaya yakın birkaç damla limon sıkınız. Bu hem tat için hem de revani kekinin dağılmadan kalması için küçük bir püf noktadır.

Televizyonlarda görmüşsünüzdür. Hazır baklavaları şerbetlerken cos diye sıcak sıcak döküyorlar şerbeti. Revanide bunu yapamazsınız. Şerbetin biraz ılıması gerekir. Dökerken de yukarıdan aşağıya cos diye boşaltmak yerine kekin şerbeti emme durumuna göre azar azar yedire yedire dökmek gerekiyor.

Şerbet sıcak dökülürse revani hamur oluyor. Şerbeti fazla gelirse dağılabiliyor, az gelirse de kuru kalıyor. Şerbeti, kek fırından çıkar çıkmaz dökmeyin. Revani keki biraz dinlensin ondan sonra ılık (soğuk da olabilir) şerbeti kekin üzerinde gezdirin.

Gelen aramalar:
Bu yazı 5531 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe