kat kat tat

Paylaş
 
[Oy: 0 %: 0]

Kat kat tat

İşin içine milföy hamuru girdi mi, hele hele nutella da varsa, daha ne istenir ki? Tatlıya adını da veren zaten milföy hamurunun kat kat yaprakları. Fırında piştikten sonra puf gibi kabaran kat kat tat, müthiş bir lezzet yumağı oluyor. Haydi gelin kat kat tat tatlısı yapın ve biraz da keyfinize bakın.

Kat kat tat malzemeleri

  • Milföy hamuru
  • Bir miktar Nutella
  • 1 tane yumurtanın akı
  • Bir miktar toz şeker
kat kat tat tarifi

kat kat tat tarifi

kat kat tat yapılışı

kat kat tat yapılışı

kat-kat-tat-4

kolay kat kat tat

kolay kat kat tat

resimli kat kat tat

resimli kat kat tat

kat kat tat

kat kat tat

Kat kat tat tarifi

Önce kat kat tat tarifi için milfoy hamurunu masanın üzerine açın. Nutella’dan birkaç kaşık alarak yarısına bolca yayın. Sonra da milföy hamurunun diğer yarısını nutellalı kısmın üzerine kapatın. Hamurun dört bir kenarını sıkıca bastırarak yapıştırın.

Şimdi ister bir çatal kullanarak ister pasta apereylerinden uygun olanı ile milföy hamurunun dört bir tarafına çentikler yapın. Burada göz zevkinize göre farklı şekiller de yaratabilirsiniz. Hatta hamurun tam üzerine çizikler de atabilirsiniz.

Bu şekilde diğer milföy hamurlarını da hazırlayın ve hepsini bir fırın tepsisine dizin. Tepsiyi önceden bir miktar yağlarsanız hamurun tepsiye yapışmasını önlemiş olursunuz. Yağ kullanmak yerine tepsi içine fırın kağıdı da yayabilirsiniz.

Tepsiyi fırına koymadan önce hamurun üzerine önce yumurta akı sürün arkasından üzerine toz şeker serpin.

Fırını açarak 200 dereceye ayarlayın ve fırın hazır olunca tepsiyi fırına yerleştirin. Kak kat tat, üzerleri kızarıncaya kadar fırında pişmeli. Fırından çıkınca da sıcak sıcak servis yapmalısınız. Afiyet olsun.

Bu yazı 1050 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe