çikolata dolgulu milföyler

Paylaş
 
[Oy: 1 %: 5]

Çikolata dolgulu milföyler

İşin içine milföy hamuru girdi mi artık her şey değişir. Ne yaparsanız yapın milföy hamuru ile sonuç hep mükemmel olacaktır. Kim bulduysa bu kat kat hamuru iyi ki bulmuş. Nasıl da puf gibi olur yapılanlar. Çikolataya ise hiç sözümüz olamaz. İşte size çikolata dolgulu milföyler. Bu tarifi saklayacağınızdan ve sık sık yapacağınızdan hiç şüphemiz yok.

Çikolata dolgulu milföyler malzemeleri

  • 6 kare milföy
  • Yeteri miktarda toz şeker
  • 80 gram bitter çikolata
  • Yarım kutu krema
  • Bir miktar pudra şekeri
çikolata dolgulu milföyler yapımı

çikolata dolgulu milföyler yapımı

çikolata dolgulu milföyler anlatımlı

çikolata dolgulu milföyler anlatımlı

çikolata dolgulu milföyler resimli

çikolata dolgulu milföyler resimli

çikolata dolgulu milföyler yapılışı

çikolata dolgulu milföyler yapılışı

kolay çikolata dolgulu milföyler

kolay çikolata dolgulu milföyler

çikolata dolgulu milföyler resimli anlatım

çikolata dolgulu milföyler resimli anlatım

Çikolata dolgulu milföyler tarifi

Önce milföy hamurlarını masaya dizin. çikolata dolgulu milföyler için Sonra da bunları ikişer parçaya ayırın.Ve bardakla kesin  Bir fırın tepsisine yağlı kağıdı yayın ve kestiğiniz 12 parça hamuru tepsiye dizin. Hamurların üzerine toz şekeri dökün. Şekerin miktarını vermedik, bu sizin ağız tadınıza ve şekere bakış açınıza göre değişebilir.

Şimdi fırını açın ve 200 dereceye ayarlayın. Fırın hazır olunca da tepsiyi fırının orta gözüne yerleştirin. Bir pişme süresi vermiyoruz. Hamurları pişerken gözleyin. Üzerleri kızarıncaya kadar fırında tutmanız yeterli olacak.

Şimdi diğer tarafta küçük bir tencereye kremayı ve çikolatayı koyun ve eritin. İyice sıvı hale gelince tencereyi ateşten alın ve ılınmaya bırakın.

Bu arada fırında pişen milföyleri alın ve biraz soğumasını bekleyin. Şimdi yapılması gereken şey, hazırlanan erimiş çikolatayı, milföy hamurlarının içine koymak. Bunun için iki yol var. Ya bir bıçak kullanarak hamurları üstten aralayın ve erimiş çikolatayı içine dökün. Ya da bir sıkma aparatı kullanarak ince ucuyla hamurun içine erimiş çikolatayı sıkın.

Bu şekilde içleri doldurulan milföyleri bir servis tabağına dizin ve üzerine bir miktar pudra şekeri serpin. Bembeyaz görüntüsü ve nefis tadiyla çikolata dolgulu milföyler ikram edilmek üzere hazır. Afiyet olsun.

Bu yazı 807 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe