Gıdı eritme hareketleri

Gıdı eritme hareketleri
Paylaş
 
[Oy: 8 %: 3.3]

Bir kadında gıdının belirgin hale gelmesi gençlik döneminin sona erdiği, sarkmaların başladığı anlamına gelir. Bebeklikte sempati sembolü olan gıdı orta yaş döneminde bir yaşlılık belirtisidir.

Hergün aynada bu yaşlılık belirtisi ile yüzleşmek zorunda kalmak özgüven sorununa yol açabilir. Günlük düzenli olarak bazı hareketleri yapmak gıdının erimesine katkıda bulunmaktadır.

Sandalye yöntemi

Sandalye ile iki farklı egzersiz uyguluyoruz;

Birincisi;

Sandalyeye dik bir şekilde oturuyoruz ve kollarımızı aşağıya doğru serbestçe bırakıyoruz. Omuzlarımızı geriye yaslıyoruz. Kafamızı da arkaya yaslıyoruz.

Bu pozisyondayken ağzımızı mümkün olduğu kadar açıyoruz ve kapatıyoruz. Bu açma kapama hareketini oturuş pozisyonumuzu bozmadan 20-25 kere tekrarlıyoruz.

Bu egzersiz her gün yapılmalıdır. Düzenli yapıldığında çene ve çevresindeki kasları güçlendirecek ve çevresindeki dokuyu sıkılaştırarak gıdıyı küçültecektir.

İkincisi;

Sandalyeye normal bir şekilde oturuyoruz. Ellerimizi anlımıza yerleştirip fazla kuvvet uygulamadan başımızı öne doğru ittiriyoruz, aynı zamanda da ellerimizle bu kuvveti engellemeye çalışıyoruz.

30 saniye boyunca bunu yaptıktan sonra diğer harekete geçiyoruz. Ellerimizi başımızın arkasına koyuyoruz, aynı şekilde başımızı geriye doğru hafifçe iterek ellerimizle de bu hareketi engellemeye çalışıyoruz.
Bir ileri 30 saniye, bir geri 30 saniye şeklinde 10 kere uyguluyoruz.

Sakız çiğneme yöntemi

Sakız çiğneme alışkanlığı çene ve boyun kaslarını güçlendirmekte ve gıdı oluşmasını önlemektedir.
Günde iki veya üç kez sakız çiğneyerek gıdınızı küçültebilirsiniz. Her seferinde ağzınızın farklı noktalarına kuvvet uygulayarak sakız çiğneyiniz.

Boyun egzersizleri

Boyun egzersizleri sadece gıdı eritmeye değil boyun düzleşmesi sorununa da iyi gelmektedir. Otururken çenemizi yukarı kaldırarak yukarı bakıyoruz, çenemizi olabildiğinde yukarı kaldırıyoruz.

Çene yukarıda iken dudaklarımızı büzüyoruz ve bu pozisyonda 10 saniye bekliyoruz. 10 saniye sonunda kafamızı yavaşça sağa çeviriyoruz ve 5 saniye bekliyoruz. Kafamızı sola çeviriyoruz ve 5 saniye bekliyoruz.

Bu hareketi her gün 10 set tekrar ediyoruz. Bu hareket boynun esnemesine ve gıdının gerilmesine yardımcı olmaktadır.

Gıdı eritme için başka egzersizler de var ama siz her egzersizi yapmak zorunda değilsiniz. Yukarıdaki hareketleri her gün düzenli olarak tekrarlarsanız gıdı bölgesinde erime olacaktır.

Bu yazı 1103 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bumerang - Yazarkafe